Bóg, honor, ojczyzna. Wątek dyskusyjny dla osób kochających Polskę.

Noico1
4 miesiące temu
Zapraszam wszystkie kulturalne osoby kochające Polskę.
wersyisłowabiegłe
4 miesiące temu
Dlaczego na innym koncie masz avatara z gołą cipą?
Noico1
4 miesiące temu
Adin dwa tri
4 miesiące temu
Adin dwa tri
4 miesiące temu
Adin dwa tri
4 miesiące temu
Adin dwa tri
4 miesiące temu
Wersy, bo bogumił to zwykła pis da :)
Adin dwa tri
4 miesiące temu
Adin dwa tri
4 miesiące temu
Kocham Polskę tępiąc prawactwo, bo bóg nie istnieje, honoru nie znacie, a Ojczyznę chcecie ruskim oddać skurwignoje
Żan Klod Van Ban
4 miesiące temu
ORKIESTRA GRA
Przez osiem lat próbowali zniszczyć WOŚP. Zakazywali wojsku, policji, podległym urzędnikom uczestniczenia w akcji. Hierarchia kościelna z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy obrzydzała zbiórkę.
Politycy prawicy i publicyści (będący jak się dziś okazało na pensjach w rządowej TVP) wyśmiewali Orkiestrę. Sama TVPiS ignorowała akcje poświęcając jej jedno zdanie w końcowych newsach.
Dochodziło nawet do cenzury w stylu stalinowskim, czyli wymazywania istnienia WOŚP z przestrzeni publicznej. Gdy jakiś gość PiSowskiej TVP pojawił się w studiu z naklejonym serduszkiem, kodowano obraz tak by serduszko Orkiestry było niewidowczne.
Ci którzy tak chętnie, często i głośno sami uważają się za patriotów, słabo jednak znają duszę i naturę Polaków. Ten naród bowiem nienawidzi zakazów. I im mocniej atakowano WOŚP, tym chętniej Polacy angażowali się w akcje zbiórek. Mimo lekceważenia, odsądzania od czci, zakazów i cenzury, co roku padały rekordy podczas wielkiego finału. Na przekór władzy i propagandzie.
Uważam, że wściekłe ataki na WOŚP, tylko wzmocniły Orkiestrę i wspólnotę Polaków. Chciano nam zabrać coś naszego, coś co uważamy za ważne, sensowne i potrzebne.
Ludzie dzielą na tych, którzy pomagają, bo mają taką potrzebę, bo się wzruszają, bo ich serce tak im każe. I na tych, którym to zwisa i powiewa, bo po prostu interesują się tylko sobą.
Najgorszy jednak typ, to taki osobnik, który przeszkadza innym pomagać. Nie chcesz brać udzialu w WOŚP to nie wrzucaj do puszki. Proste. To akcja dobrowolna. Nie podoba Ci się krzykliwy, wesoły styl Orkiestry. Ok. Rozumiem. Wrzuć grosz na inną Fundacje.
Kim jednak trzeba być, aby przeszkadzać w akcji charytatywnej, która służy wszystkim? Co trzeba mieć w głowie, by swój czas poświęcać na obrzydliwe wpisy i ataki w internecie?
Niech PiS zrobi swoją Orkiestrę. Niech jej liderem będzie piękna jak usta Jarosława Danuta Holecka, która w TV Republika przebierze się za smoka wawelskiego, czy Sierotke Marysię i tak zachęca do zbiórek. Zbieranie dla innych to jednak ciężka robota. Sakiewicz i Rydzyk od zawsze zbierają przecież tylko na siebie 😀
Powiem Wam tak. Różnych parszywców zdarzało mi się w życiu spotykać, ale z mojego rozeznania wynika, że jaskiniowi wojownicy z Orkiestrą, ci którzy plując jadem ją atakują, są najgorsi z najgorszych.
Przebijają w swej wściekłości zwykłych, zmanipulowanych zwolenników Zjednoczonej Prawicy, przebijają głosicieli teorii spiskowych i antyszszepionkowców, przebijają legiony moherowe i zwolenników płaskiej ziemii, przebijają nawet fanatycznych chuliganów i kiboli.
To ludzie dla których nie ma już ratunku. Ich serca nie są z kamienia. Są z zatrutego powietrza.
Żan Klod Van Ban
4 miesiące temu
Skiba jak zwykle w punkt
Noico1
4 miesiące temu
W tym roku zebrano 175 milionów, no zaokrąglmy do dwustu milionów. W Polsce jest około 10 milionów dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, nazwijmy ich dziećmi. 200 mln : 10 mln = 20 zł na dziecko : 12 miesięcy = Owsiacek zebrał 1,66 zł miesięcznie na jedno dziecko. Suma oczywiście powala na kolana.
Tymczasem PiS dał tylko w jednym programie zwanym 500 plus, w styczniu bo to według ustawy pis 800 zł. Maleńka różnica:))

Budżet służby zdrowia 175.000.000.000. Oblicz młody matematyku jaka to suma.
200.000.000 : 175.000.000.000 = 0,0011428571428571
To chyba jest nieco ponad jeden promil.
Żeby to zobrazować, to pomoc Owsiaka to tak, jakby do basenu z wodą dolać łyżeczkę. Żadna różnica. Tyle w temacie.
To bez kosztów po stronie Owsiaka, bo ile z tych 200 mln. trafi do szpitali, a ile rozbierze rodzina Owsiaków i przydupasy to szkoda gadać.
Noico1
4 miesiące temu
A teraz koszty obłsługi tego bogato reklamowanego cyrku.
Dwa tysiące wozów strażackich z obsługą. Koszt wyjazdu dwugodzinny do gaszenia to 600 zł. Na całodzienną imprezę to będzie jakieś 3000 zł. 3000 zł x 2000 gmin = 6.000.000 same straże.
Po stronie policji pewnie kwota będzie podobna, albo większa bo oni mają płacone dodatkowe dniówki, albo nadgodziny i to świąteczne plus nocne to jakieś 12.000.000.
Plus prywatne firmy ochroniarskie. Dodatkowe 10 mln..
To tylko tak z grubsza daje około 30 milinów, bo owskak jako organzator imprez jakimś dziwnym trafem zwolniony jest z płacenia. Płaci państwo, czyli okrada wszystkich, także organizatorów tysięcy innych zbiórek, którzy nie mają takich forów.
Noico1
4 miesiące temu
Cieszy też, że jednak wielu ludziom otwierają się oczy na zło przedstawiane jako dobro. To jeden z komentarzy dodanych pod wklejonym wyżej świetnym filmem Piotra Wielguckiego.

@mstrzes9845
1 dzień temu
Jako dzieciak, jeszcze w latach 90-tych, byłam harcerką ZHR. Wszyscy zbieraliśmy kasę dla WOŚP. Matka Kurka mnie obudziła i od tamtej pory ani grosza. Szacunek, że się Pan zaparł żeby tą sprawę ruszyć i doprowadzić do końca i przedstawić jak wygląda prawda, mimo procesów. 💪

A tu dla przypomnienia, historia Matki Kurki jak walczył z tym plugastwem:

Dementor Biały
4 miesiące temu
Noico1
4 miesiące temu
Ta nachalna i prymitywna filantropia to obecnie już zwykły paździerz i ludzie pewnie niedługo przejrzą na oczy. Żadna ordynarna propaganda już tego nie powstrzyma.
Żan Klod Van Ban
4 miesiące temu
Ciebie nic dementorze nie uzdrowi to fakt
EllVik
4 miesiące temu
"Bóg, honor, ojczyzna. To trzy najczęstsze przyczyny zgonów polskich szlachciców". ~ 1670
EllVik
4 miesiące temu
Kiedy nie wiesz, czym różni się kupowanie sprzętu medycznego mogącego działać kilkanaście (a może i kilkadziesiąt) lat i w tym czasie ratować setki żyć a zwykłym rozdawnictwem, ale i tak się wypowiesz:

"Noico1 2 godz. temu
W tym roku zebrano 175 milionów, no zaokrąglmy do dwustu milionów. W Polsce jest około 10 milionów dzieci i młodzieży do lat osiemnastu, nazwijmy ich dziećmi. 200 mln : 10 mln = 20 zł na dziecko : 12 miesięcy = Owsiacek zebrał 1,66 zł miesięcznie na jedno dziecko. Suma oczywiście powala na kolana.
Tymczasem PiS dał tylko w jednym programie zwanym 500 plus, w styczniu bo to według ustawy pis 800 zł. Maleńka różnica:))"
EllVik
4 miesiące temu
+ te 800+, które pis włożył do zamrażarki jak db pamiętam?

Część postów została ukryta (5536)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

hej
Bettina
6 dni temu
Zresztą to nic nowego, za rządu PO głównie rozwinẹły siẹ instyrucje tego typu, czyli lichwa.
Bettina
6 dni temu
Instytucje. .Komornicy nagle mieli do dyspozycji cale kamienice, kupione za grosz I remontowane z lichwy - a naprawde czesto nieporadnosci ludzkiej.
Bettina
6 dni temu
Na szczəscie juz nie mozna Obnizyc pensji a ja pamietam taka sytuacje w 2013? Nagle wszyscy gremialnie...
Bettina
6 dni temu
Jak bylo tak cudownie - Czemu nie przypomnicie sobie 2013? Polecam.
Bettina
6 dni temu
Plus, a nie odpuszxze sobie - Artykuly sponsorowane, hańba
Bettina
6 dni temu
I teraz wchodząc na moja Strone tu widze moją publikacje, Ale ja nie szukam nikgo kto mialby to robic. Czy to jest jasne?
Bettina
6 dni temu
Nie daje Nikomu praw do obslugi mojej publikacji. Czy to jest jasne? Czy mam do czynienia z Durnym Automatem?
Bettina
6 dni temu
Nie, nie ma tak Durnych Automatow. Prosze sobie wyobrazic.
wikindzy
6 dni temu
Piszecie że Niemcy, a polska ma przyjąć rocznie trzydzieści tysięcy emigrantów albo płacić karę, że nie przyjmie i nie chodzi o przesył z Niemiec, tylko o całkiem świeżych z kierunku na trzeci świat
Szpilka
5 dni temu
Czytałam, że Tusek się sprzeciwił relokacji nielegalnych migrantów, ale nie wiem, czy Tuskowi można zaufać ¬‿¬

U mnie święto kościelne, a w Polsce nie, choć Polska bardziej religiancka.

Ale mecz był emocjonujący, Manu dał ciała, Tuchel i Marciniak - Manu wypuścił piłkę z rąk i przeciwnik dobił, Tuchel dokonał katastrofalnej zmiany, ściągając z murawy Kane'a, a Marciniak odgwizdał spalonego, którego nie było. Horror!
Bettina
5 dni temu
Mecz jest odmładzający to naturalne - tyle nóg w jednej piłce.
Bettina
5 dni temu
Chyba chodzi o przyjəcie piłki. Jedyne , co dobrze umiałam to zaserwować w rẹcznej - mocne uderzenie nad linią siatki, dxis nawet nie wiem czy to umiem. Nożna jest bardzo kontuxyjnym sportem.
Bettina
5 dni temu
Dziś mój numer 1xd
https://youtube.com/shorts/DhG8RaSv_os?si=sLoLTxl_0fLUobKe
Bettina
5 dni temu
Jednak to kocham w moim dziecku.
https://youtube.com/shorts/d4iAIaLF0sw?si=xLEZjdGRs8QiL4DL
Conie
5 dni temu
Bettina
5 dni temu
Król lubi siẹ bawić-
Król nie szuka odpowiedzi
Sztuka
Poszukujẹ aktualnie Innego Miejsca.
Bettina
5 dni temu
Poszukuje pewnie legalnego miejsca na bezprawie.
zapewne997
5 dni temu
a ja to betina bym zesral sie legancko na twardo gdzies co ty na to
Bettina
5 dni temu
Powiedz ze dostalam powiadomienie o wulgaryzmach od ciebie.
Bettina
5 dni temu
Uwaga, Kochani, zistalam zaatakowana przez Wulgaryzmy. Podobno naduzylam ich.
Bettina
5 dni temu
zapewne997
Wykaz,sie odwaga
Bettina
5 dni temu
Żydzi powinni być deportowani z powrotem do Polski".
Komentarz uzytkownika z Polski.

Nic dodać, ale przeciez nie chodzi tu o Polske, ale haniebny komentarz taki Sam jak inne nawiązujące do anty Humanität
Humanität, Himanitaryzm!
Bettina
5 dni temu
Humanitaryzm
słone paluszki
4 dni temu
Niepowtarzalny Styl z Opowi do jutrzejszej północy przyjmuje chętnych śmiałków do wspólnych zabaw i prozo-poetyckich kawałków!

Pisać! Pisać! Pisać!
Tylko z WAMI się uda
Conie
3 dni temu
Conie
3 dni temu
Conie
2 dni temu
Janusz Chyła: „Współudział w promocji satanizmu mają ci, którzy popierają Jerzego Owsiaka i jego akcje” – napisał.

Za to jedno zdanie kilkanaście lewackich portali i mediów elektronicznych rzuciło się księdzu Januszowi Chyle do Gardła.

Okazuje się bowiem, że Owsiak zaprosił na swój doroczny spęd znany pod nazwą Wódstok zespół satanistyczny. Nazwy nie wymienię, żeby nie robić chamom reklamy. Członkowie owego zespołu byli aresztowania kilka lat temu w Gruzji za propagowanie satanizmu i terroryzmu.
Conie
2 dni temu
Ksiądz Chyła odniósł się do całej nagonki streszczając ten cały lewacki bełkot w jednym krótkim zdaniu:

„Głoszą, że wiara w Chrystusa to sprawa prywatna i nie powinna być manifestowana publicznie. Ale ateizm, nienawiść do chrześcijaństwa i profanacja już prywatne nie są. Mogą być promowane w mediach, teatrze, na wystawach i festiwalach” – napisał kapłan.

No cóż, Chrystus powiedzia kiedyś apostołom: Mnie prześladują, więc i was będą prześladować. Nic nowego zatem, tylko po co ta hipokryzja.
Bettina
2 dni temu
Chodzi o apogeum?
Bettina
2 dni temu
apo/geum
Bettina
2 dni temu
Bliskość Ziemi lub perygeum [peʀiˈɡɛːʊm] ciała niebieskiego to punkt na jego orbicie najbliższy Ziemi lub czas osiągnięcia tego punktu lub odległość występująca w tym punkcie. Punkt orbity najbardziej oddalony od Ziemi nazywany jest odległością od Ziemi lub apogeum.
Bettina
2 dni temu
Czyli wysokosc kolokwialnie.
Bettina
2 dni temu
Każdy siẹ obraca.
zapewne997
2 dni temu
W USA, pierwszy gejowski związek małżeński został oficjalnie zarejestrowany w 1971 roku w Kolumbii.
Conie
wczoraj o 20:12
Wszystko to jest operacją psychologiczną
Wszystko jest operacją psychologiczną
Autor: AlterCabrio , 12 maja 2024

Bitwa nie toczy się o ziemię czy zasoby, ale o istotę tego, co czyni nas ludźmi: naszą zdolność do swobodnego myślenia, odczuwania i działania. Cel elity jest niepokojąco prosty: wydrążyć jednostkę, pozostawiając pustą skorupę, jednocześnie odzierając z duszy.

Stosują szereg technik, aby wpływać na nasze myśli i wybory, sprawiając, że nieświadomie dostosowujemy się do ich mrocznych planów.
Bettina
wczoraj o 20:28
Za to kiedy kobieta postanawia przespać się z jakimś mężczyzną, nie ma takiego parkanu, którego by nie przeskoczyła, fortecy, której by nie zdobyła, ani jakiejkolwiek normy moralnej, której nie byłaby gotowa złamać; i nie ma takiego Boga, który by ją powstrzymał

Gabriel García Márquez, Miłość w czasach zarazy
kasiaczek
wczoraj o 20:31
Byleby tylko nadstawić dupy.
Bettina
wczoraj o 20:33
Parkan mi siẹ kojarzy z Wałəsą. Wątpie czy o to chodzi.
Bettina
wczoraj o 20:34
Wolnosc a norma moralna - ....
Bettina
wczoraj o 20:37
Nie ma takiego Boga, ktory by ja zaskoczyl, gdy postanowila -
...
Bettina
wczoraj o 20:40
A co Ty kasiaczek tak Kobiet nienawidzisz?
Bettina
wczoraj o 20:51
Marquez Garcia byl pisarzem, ktorego nie zajmowal erotyzm, ale realizm magiczny. Wątpiẹ, czy mial wielki problem - w przeciwirnstwie do ciebie , kasiaczek - z nadstawianiem dupy. .ba, pottafil przezyc publiczne spoliczkowanie.
Bettina
wczoraj o 20:52
* wątpie czy mial wielki problem z nieprzyzwoitością.
Bettina
wczoraj o 20:57
kasiaczek a o czyją dupe Ty sie martwisz?
Bettina
wczoraj o 21:37
Ja znam facetów, którzy nawet nie kiwną palcem, żeby przespać siẹ z jakąś kobietą.
Bettina
9 godz. temu
OK. Kasiaczek, stara motyko!
To lepsze niz
Każdego dnia jestem samotną idiotką i nikt mnie nie chce.

❤️
Bettina
9 godz. temu
Za to kiedy kobieta postanawia przespać się z jakimś mężczyzną, nie ma takiego parkanu, którego by nie przeskoczyła, fortecy, której by nie zdobyła, ani jakiejkolwiek normy moralnej, której nie byłaby gotowa złamać; i nie ma takiego Boga, który by ją powstrzymał

Gabriel García Márquez, Miłość w czasach zarazy
Bettina
9 godz. temu
Moją długo książką bylo Sto lat..., ale to tak jakby ja napisal w czerwcu a Milosc w cxasach ..w maju.
Bettina
9 godz. temu
No I oczywiście Oczy niebieskiego psa.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji